Sposoby zarabiania przez internet

Zarabianie online

Praca przez internet staje się coraz bardziej popularna za sprawą wielu możliwości. Mając komputer lub smartfon z internetem możemy pracować tam gdzie chcemy i kiedy chcemy. W większości przypadków taka forma pracy jest dość ciężka i wymaga dużej wiedzy oraz zaangażowania. Jest jednak kilka form mniej wymagających od których można zacząć swą przygodę zarabiania online.
Poniżej przedstawię kilka sposobów zarabiania, które według mnie są najbardziej wartościowe.

1. Wypełnianie ankiet

Najłatwiejszym sposobem na tej liście jest wypełnianie ankiet, nie wymaga od Ciebie dodatkowych umiejętności jedynie trochę wolnego czasu. Ceny za wypełnienie danej ankiety są uzależnione od zleceniodawcy który ustala ceny.

Serwisy godne polecenia:
MYIYO – Serwis działający od 2006 roku, jest jednym z najpopularniejszych tego typu serwisów. Serwis nagradza nas w formie punktów, 20.000 punktów to 20 euro (Minimalny próg wypłacalności) a rejestracja jest w pełni darmowa. Pierwsze punkty możemy zarobić za wypełnienie profilu (500 punktów) i za aktywację konta poprzez e-mail (100 punktów).

2. Copywriter

Pisanie tekstów jest kreatywnym zajęciem, wymaga dużego zaangażowania i “lekkiego pióra”. Teksty możemy pisać na zlecenie firm oraz osób prywatnych ogłaszając się lub szukając zleceń na różnych portalach. Copywriter jest zarobić duże pieniądze, zależy to głównie od umiejętności i dobrania odpowiedniego marketingu w promocji własnej marki.

3. Korepetycje / Kursy

Jeśli jesteś dobry z jakiejś dziedziny i masz dar przekazywania wiedzy innym to ta forma może być dla Ciebie. Tworzenie kursów jest skalowalne, wystarczy raz nagrać kurs i można sprzedawać w nieograniczonej ilości.  Jeśli nie czujesz się na siłach by nagrywać kursy, spróbuj poprowadzić korepetycję poprzez Skype.

4. Sprzedaż zdjęć

Jeśli twoją pasją jest  się fotografią i posiadasz dobry aparat możesz zająć się sprzedażą zdjęć. Istnieje wiele serwisów na których możemy sprzedawać swoje fotografie. Najbardziej polecane:

5. Blog tematyczny

Posiadasz jakieś hobby? Świetnie, blog może być fajną formą rozrywki i zarobku, możesz zarabiać na reklamie czy sprzedaży własnych produktów. Blog to jeden z najczęstszych sposobów zarobku, wymaga ogromnego nakładu pracy oraz czasu.

Na blogu zarabiać możesz poprzez:

  • Umieszczanie artykułów sponsorowanych
  • Reklamach AdSense
  • Programach partnerskich
  • Własnych produktach

6. Youtube

Najpopularniejszą dzisiaj formą jest publikacja wideo na platformie YouTube. Jeśli masz ciekawy pomysł na ciekawe filmy które zainteresują publiczność możesz zarobić ogromne pieniądze.

7. Programy partnerskie

Programy partnerskie jest to forma przedstawiciela handlowego tylko że w postaci online. Polega na polecaniu i sprzedaży produktów za które dostajemy prowizję i działa na bardzo prostych zasadach… ile sprzedasz tyle zarobisz. Jeśli chcesz zarabiać na programach partnerskich  będzie to wymagało od Ciebie dużej cierpliwości i nakładu pracy. Duża część osób próbujących zarobić w ten sposób zniechęca się po kilku dniach i poddaje się.

Żeby rozpocząć swą przygodę dobrze jest posiadać własną stronę internetową na której możemy reklamować produkty, chociaż niektóre programy nie wymagają tego lub dają Ci możliwość założenia strony u nich. Są również takie programy  które nie wymagają posiadania strony i zezwalają na sprzedaż produktów za pomocą mediów społecznościowych. Polecam przeczytać regulamin każdego programu na jakie warunki się zgadza. Osobiście korzystam z programów:

8. Freelancer

Jeżeli jesteś osobą, która posiada jakąś specjalistyczną wiedzę możesz zając się projektowaniem stron, grafiką, montażem wideo lub marketingiem. Ta forma pracy wymaga dużo samodyscypliny i inwestycji by ciągle rozwijać swoje umiejętności. Zlecenia znajdziesz na portalach: Freelancer.plFreelanceria.pl. Możesz również pozyskiwać zlecenia poprzez media społecznościowe. Przed rozpoczęciem pozyskiwania zleceń polecam stworzyć własne portfolio, skompletuj najlepsze swoje prace i opublikuj na Behance.net lub Deviantart.com

2 Responses

Leave a Reply