Nazywam się

Olgierd Kubiścik

Na co dzień pracuję na etacie i rozwijam firmę zajmującą się stronami internetowymi, sklepami i grafiką – Idealpix
Od kilku lat pasjonuje się rozwojem osobistym, świadomym stylem życia, nauką i technologiami.
Po przeczytaniu kilku książek z samodoskonalenia zacząłem bliżej przyglądać się temu co dzieje się wokół mnie. Dzięki pasjom, determinacją i zdobytą wiedzą chcę inspirować innych do zmiany stylu życia.

Mam jedno zboczenie: uwielbiam zgłębiać swoją wiedzę, poprawiać, drążyć dany temat aż znajdę rozwiązanie problemu. Wertuję mnóstwo badań naukowych, książek dzięki czemu nie tylko sam się rozwijam ale i mogę śmiało się podzielić swoimi wnioskami z innymi.

Historia z blogowaniem

Pod koniec 2017 roku uruchomiłem blog pod nazwą „Zaplanuj swoje życie”. Na samym początku nie do końca wiedziałem o czym będę pisać, mimo to postanowiłem opisywać to co jest związane z rozwojem osobistym.
Sam pomysł był jak najbardziej trafiony lecz z czasem kiedy wpadały mi pomysły na nowe artykuły wiedziałem ze nazwa bloga będzie mało adekwatna do treści. Dlatego tez w 2019 roku blog zmienił swoją nazwę i do dzisiaj istnieje pod moim imieniem i nazwiskiem.

Co mnie tutaj doprowadziło?

Odkąd pamiętam, różniłem się od rówieśników, zamknięty w sobie młody chłopak z wielkimi marzeniami zafascynował się informatyką. Zawsze chciałem czegoś więcej od życia niż osoby z mojego otoczenia. Problemem jednak było towarzystwo w którym się obracałem, ciągłe imprezy, brak pracy było zapalnikiem by coś zmienić. Internet, książki, filmy o rozwoju osobistym zaczynały zmieniać moje postrzeganie na świat, wpadłem w stan tz. flow który utrzymuje się po dziś dzień.

Systematyczność

bez której osiąganie celów jest niemożliwe, codziennie (z wyjątkiem całego dnia lenistwa) rozwijam się w kierunku który wybrałem kilka lat temu.

Samodyscyplina

czyli najłatwiej mówiąc „wiem po co wstaję każdego dnia” pcha mnie do przodu, zmieniłem wyspę „kiedyś” na „teraz”

Planowanie

pozytywnie wpłynęło na efektywność mojego dnia. Planuję cały rok z wyprzedzeniem dzieląc go na kwartały a po tem miesiące.

Otwartość

z którą miałem niemały problem. Jaki introwertyk unikałem sytuacji w których czułem lęk i jeszcze bardziej zamykałem się w sobie.

Czym się aktualnie zajmuję?

Od września 2019 roku prowadzę działalność gospodarczą. Głównie zajmuję się stronami internetowymi dla małych i średnich firm.
Jak każdy z nas wie, rok 2020 przyniósł nam wiele niespodzianek. Postanowiłem więc, że jak obecna sytuacja będzie się nasilać a duża część firm dla których robię projekty się zamyka lub ogranicza swoje wydatki to muszę coś zmienić w firmie.
Posiadając już dość duże doświadczenie postanowiłem że rozwinę swoją markę z kursami IT. Pracuję nad rozwojem platformy dzięki której będę mógł sprzedawać kursy jak i szkolenia online.

Luty 2022
Szukaj