Narzędzia z jakich korzystam

Efektywna praca wymaga odpowiednich narzędzi, które mogą bardzo ułatwić naszą pracę. Wybór odpowiednich nie zawsze jest łatwy a do tego potrafi zająć mnóstwo czasu na naukę. Sam przetestowałem mnóstwo narzędzi, jedne się sprawdziły i używam ich od kilku lat a inne po prostu nie przypadły mi do gustu.

Zarządzanie zadaniami

Todoist

Jedno z wielu ulubionych narzędzi do planowania małych zadań. Z aplikacji możemy korzystać praktycznie z każdego urządzenia co daje nam możliwość dodawania zadań za pomocą np. smartfona.

Notatnik graficzny

OneNote

Darmowe narzędzie od Microsoftu ułatwia mi długie planowanie, zapisywanie długich notatek. Najbardziej cenię OneNote za możliwość organizacji notesów, prostotę i mnogość funkcji.

Zarządzanie zadaniami

xMind

Mapy myśli to nic innego jak zapisywanie informacji w formie graficznej. 

Jasność i temperatura ekranu

F.lux

F.lux automatycznie steruje jasnością i temperaturą wyświetlanego obrazu. Ogranicza negatywny wpływ niebieskiego światła w nocy.

Blokowanie stron i aplikacji

SelfControl

SelfControl to bezpłatna aplikacja dla systemu macOS, która umożliwia blokowanie dostępu do rozpraszających witryn internetowych, serwerów poczty lub czegokolwiek innego w Internecie. Po prostu ustaw okres blokowania, dodaj witryny do czarnej listy i kliknij „Rozpocznij”.

Lista mailingowa

MailerLite

MailerLite jest dostawcą usług email marketingu kładącym naciskiem na prostotę użytkowania i doskonałą obsługę klienta. Dzięki MailerLite stworzymy swoją bazę mailingową w kilka minut bez praktycznie żadnej wiedzy. Dużą przewagą nad konkurencją jest cena i ilość (1000 maili) bezpłatnie posiadających subskrybentów.