Narzędzia

Efektywna praca wymaga odpowiednich narzędzi, które mogą bardzo ułatwić naszą pracę. Wybór odpowiednich nie zawsze jest łatwy a do tego potrafi zająć mnóstwo czasu na naukę. Sam przetestowałem mnóstwo narzędzi, jedne się sprawdziły i używam ich od kilku lat a inne po prostu nie przypadły mi do gustu.

Uwaga! Duża część linków zamieszczonych poniżej to linki afiliacyjne. Jeśli zdecydujesz się na zakup czy po prostu korzystanie z darmowego narzędzia właściciele mogą podzielić się marżą od sprzedaży. Mimo to cena narzędzia nie jest wyższa od standardowej.

Zarządzanie zadaniami
Todiost

Jedno z wielu ulubionych narzędzi do planowania małych zadań. Z aplikacji możemy korzystać praktycznie z każdego urządzenia co daje nam możliwość dodawania zadań za pomocą np. smartfona.

Zapisywanie drobnych notatek
Simlpenote

Simplenote to świetny sposób na przechowywanie notatek. Aplikacja jest całkowicie darmowa a notatki automatyczne synchronizują się z wszystkimi urządzeniami. Najbardziej cenię tą aplikację za szybkość, prostotę i możliwość porządkowania notatek za pomocą odpowiednich tagów.

Notatnik graficzny
OneNote

Z Onenote rozpocząłem przygodę całkiem niedawno. Darmowe narzędzie od Microsoftu ułatwia mi długie planowanie, zapisywanie długich notatek. Najbardziej cenię OneNote za możliwość organizacji notesów, prostotę i mnogość funkcji.

Mapy myśli
XMind

Mapy myśli to nic innego jak zapisywanie informacji w formie graficznej. 

Spisywanie paragonów
Pan Paragon

Zapisywanie wydatków bywa męczące i na samą myśl o tym często rezygnujemy z tego pomysłu. Ta prosta aplikacja zachęci Ciebie do spisywania wydatków. Robisz zdjęcie paragonu, uzupełniasz dane i gotowe.

Zapisywanie haseł
KeePass (MacPass)

Menadżer haseł to bezpieczne rozwiązanie do przechowywania notatek i haseł. Dzięki KeePass możemy używać do każdego konta internetowego unikalnych haseł których nie musimy pamiętać.

Jasność i temperatura ekranu
f.lux

F.lux automatycznie steruje jasnością i temperaturą wyświetlanego obrazu. Ogranicza negatywny wpływ niebieskiego światła w nocy.

Wiadomości
Feedly

Jestem czytelnikiem wielu portali i blogów z różnych dziedzin. Gdybym miał wszystko przeglądać przeskakując od strony to strony nie starczyło by mi dnia. Feefly to świetna aplikacja zbierająca wszystko w całość. Możliwość dodania wielu kanałów RSS. Jednym zdaniem: wszystkie wiadomości w jednym miejscu.